Filip Štěpánek

  • Společnost Filip Štěpánek
  • Místo Hovorčovice
  • Sektor Autodoprava
Uvítal jsem, že BFS byla schopna pokrýt mé požadavky, a to i při velkém počtu drobných klientů. Filip Štěpánek

Jak jsme rozjeli autodopravu Filipa Štěpánka

S firmou Filipa Štěpánka jsme navázali spolupráci v roce 2016 a těší nás, že můžeme být partnerem v byznysu této rodinné firmy.

Společnost Filip Štěpánek byla založena v roce 2009 a od té doby zaznamenala nárůst vozového parku až na devět vozidel různého typu (od 3,5 tun do 44 tun jumbo soupravy). Od roku 2017 firma začala pociťovat postupný útlum velkoobjemových přeprav, proto se zaměřila na vozidla 3,5 tun a vleky. Za dobu své existence byla prováděna pozvolná výměna vozového parku tak, aby žádné auto nebylo starší 3,5 let. 

V rozvoji je v těchto dnech firma omezována dvěma palčivými problémy, což je nedostatek řidičů a dopady problematického roku 2018. „Z technických důvodů jsme čelili dlouhým odstávkám vozidel a rovněž nízkému počtu řidičů. Momentálně si netroufám koupit nové vozidlo bez předešlého pokrytí řidičem,“ uvedl Filip Štěpánek.

Než se firma Filipa Štěpánka rozhodla pro factoring, zvažovala možnosti rozvoje firmy. Nakonec po konzultaci a zvážení všech možností zamířil Filip Štěpánek právě k factoringu. „Uvítal jsem, že BFS byla schopna pokrýt mé požadavky, a to i při velkém počtu drobných klientů,“ dodal. Peníze získané okamžitým profinancováním faktur společnost nejprve využívala na investice, nyní zajišťují bezproblémový provoz firmy.
 

Zavolejte nám

Zavolejte nám ještě dnes 800 111 008

nebo